Snímač srdeční frekvence a pulsní oxymetr, modul s MAX30102

Ilustrační foto

Obrázek zboží Snímač srdeční frekvence a pulsní oxymetr, modul s MAX30102
Obrázek zboží Snímač srdeční frekvence a pulsní oxymetr, modul s MAX30102 Obrázek zboží Snímač srdeční frekvence a pulsní oxymetr, modul s MAX30102

Informace o zboží

Kód M544B
Popis Snímač srdeční frekvence a pulsní oxymetr, modul s MAX30102

MAX30102 obsahuje dva snímače v jednom. Dokáže měřit srdeční tep i okysličení krve. Snímání probíhá opticky, díky červené a infračervené LED na principu průchodu a odrazu světla od červených krvinek.Oproti předešlé generaci těchto snímačů má tento skleněný kryt, který eliminuje rušení. Komunikace probíhá na rozhraní I2C. Obvod MAX30102 je určen k použití v mobilních zařízeních a proto má velmi nízkou spotřebu a kompaktní rozměry (5,6×3,3×1,55 mm).
Funkce:
Při každém úderu srdce se zvýší průtok krve a tím i její světlená prostupnost. To měří senzor, který vyhodnocuje světlo vyzářené infračervenou LED.Při měření kyslíku v krvi se využívá vlastností hemoglobinu, který obsahují červené krvinky a jenž je jejich naprosto stěžejní součástí. Hemoglobin na sebe váže kyslík a oxid uhličitý. Když je na hemoglobinu navázán kyslík, absorbuje spíše infračervené světlo, než viditelné červené. Hemoglobin bez kyslíku má opačné vlastnosti, protože absorbuje spíše viditelné červené světlo, než infračervené. Právě proto má tento modul jednu červenou a jednu infračervenou LED. Ty prosvítí lidskou tkáň, senzor změří kolik světla se vrátilo, čip spočítá procenta kyslíku v krvi, to vše mnohokrát za sekundu. Tato metoda ovšem funguje pouze s okysličenou krví, nejlépe na prstech, nebo ušních lalůčcích. Jelikož právě taková krev pulzuje, nazývá se tato metoda pulzní oxymetrie.
Zapojení vývodů:
VIN: 5V
SCL: SCL pin
SDA: SDA pin
GND: GND
INT: přerušení čipu – obecně nepřipojeno
RD: katoda červené LED – obecně nepřipojená
IRD: katoda infračervené LED – obecně nepřipojena

Výrobek není samostatně funkční celek, vyžaduje odbornou montáž.

Měrná jednotka ks
Maloobchodní cena s DPH 139,00 Kč
Velkoobchodní cena 1 bez DPH 99,00 Kč
Platnost VC1 od 3 ks
Velkoobchodní cena 2 bez DPH *
Platnost VC2 od *
Dispozice 0 Na skladě 97 ks
Objednat