Měnič/nabíječ Victron Energy MultiPlus 48V/5000VA/70A-100A

Ilustrační foto

Obrázek zboží Měnič/nabíječ Victron Energy MultiPlus 48V/5000VA/70A-100A

Informace o zboží

Kód G509O
Popis Měnič/nabíječ Victron Energy MultiPlus 48V/5000VA/70A-100A

MultiPlus jak napovídá název, je kombinací střídače a nabíječky v jednom elegantním balení. Jeho řada funkcí zahrnuje čistě sinusový měnič, adaptivní nabíjení, hybridní technologii PowerAssist a dalšífunkce pro integrace do různých typů systémů.

Jeden AC vstup
MultiPlus je vybaven jedním AC vstupem pro připojení distribuční sítě nebo např. generátoru.
Pokud jsou potřeba dva AC vstupy, pak zvolíme jednotku Quattro.

Dva AC výstupy
MultiPlus je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení. Např. v režimu UPS MultiPlus převezme napájení připojenýchspot­řebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru.
Druhý výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť/generátor). Zátěž, kteráby rychle vybila akumulátory, jako například ohřívač vody, je tedy možné připojit k tomuto výstupu a bude napájena pouze z AC zdroje (druhý výstup k dispozici u modelů s výkonem 3kVA a vyšší).

Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou a dvěma výstupy pro nabíjení baterie
Hlavní výstup poskytuje výkonné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému „adaptivního nabíjení“. Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení – udržovací nabíjení. Kromě tohoto, MultiPlus může nabíjet druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru. Multiplus je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.

Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu
Až 6 jednotek MultiPlus může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu. Šest x 24/5000/120 měničů, například poskytuje 25 kW / 30 kVA výkon a 720 A nabíjecí kapacitu.

Třífázový provoz
Tři jednotky stejného typu mohou být konfigurovány pro třífázový provoz. Ale to není vše: až 6 setů tří jednotek lze paralelně propojit a získat tak výkon až 75 kW / 90 kVA měniče a 2000A nabíjecí kapacitu.

Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist
MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. proudově omezené el. přípojky. Pokud by mělo dojít k přetížení vstupního AC zdroje proudu, budev prvé řadě automaticky snížen nabíjecí proud do baterie. V druhé řadě potom dochází k posílení výstupního AC proudu proudem odebíraným z baterie.

Solární energie
AC proud můžete mít k dispozicii v případě výpadku distribuční sítě.
MuliPlus může být použit jak v off-grid (ostrovních) systémech, tak ve fotovoltaických systémech připojených k distribuční síti. MultiPlus není vybaven vstupempro FV pole, je ale předurčen ke spolupráci s MPPT regulátory (DC coupling systémy) nebo síťovými měniči (AC coupling systémy).

Konfigurace systému
- V případě samostatné např. UPS instalace, lzejednoduše nastavení provést během několika minut pomocí přepínačů DIP.
- Paralelní a třífázové aplikace mohou být konfigurovány pomocí softwaru VE.Bus Quick Configure a softwaru VE.Bus System Configurator.
- Off-grid a hybridní FV instalace pro vlastní spotřebu, které zahrnují síťové střídače nebo solární nabíječe MPPT, lze konfigurovat pomocí Asistenta (specializovaný software pro konkrétní aplikace).
- Softvare pro konfiguraci si můžete zdarma stáhnout na následujícím odkazu (VE.Configure 3): https://www.victronenergy.com/…ads/software
Pro uvedený SW budete potřebovatPC komunikační rozhraní MK3-USB

Vzdálený monitoring a konfigurace systémů
Sledujte a ovládejte svůj systém lokálně (LAN) nebo vzdáleně přes internet z libovolného místa na světě pomocí bezplatnéaplikace VRM a bezplatného portálu VRM.
https://vrm.vic­tronenergy.com/lan­dingpage
Přístup může být z telefonu, tabletu, notebooku nebo počítače pro různé operační systémy. Neexistuje žádný konec úrovně ovládání, pomocí jednoho z následujících ovládacích panelů máte k dispozici monitoring a konfiguraci systému odkudkoliv na světě:
Color Control GX
https://www.eshop­.neosolar.cz/vic­tron-energy-color-control-gx
Venus GX
https://www.eshop­.neosolar.cz/vic­tron-energy-venus-gx
 

Návod g509o.pdf (~2 079 KB)
Měrná jednotka ks
Maloobchodní cena s DPH 51 990,00 Kč
Velkoobchodní cena 1 bez DPH *
Platnost VC1 od *
Velkoobchodní cena 2 bez DPH *
Platnost VC2 od *
Dispozice 0 Na skladě 1 ks
Objednat