Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE

Ilustrační foto

Obrázek zboží Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE
Obrázek zboží Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE Obrázek zboží Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE Obrázek zboží Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE Obrázek zboží Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE

Informace o zboží

Kód W007
Popis Kapesní přijímač AM/FM, STAVEBNICE

Stavebnice kapesního přijímače AM-FM s napájením 3V a výkonem cca 0,5W. Je vhodná pro radioamaterské nadšence se základními znalostmi s oblasti elektrotechniky.

Specifikace:
Kmitočtový rozsah AM: 525–1605kHz
Kmitočtový rozsah FM: 76–108MHz
Výstupní výkon: 0,5W
Napájení: 3V (2×AA)
Rozměry: 65×100×25mm

Nastavení:
1) Osaďte plošný spoj součástkami a pečlivě zapájejte. Pozor na odizolování smaltu z cívek L1 a L2 a na pájení SMD součástek. Ladící kondenzátor orientujte tenkým vodivým páskem k okraji desky.
2) Připojte reproduktor, anténu a napájecí napětí a zkontrolujte, zda se po zapnutí z reproduktoru ozývá šum.
3) Pokud rádio „žije“, začněte s laděním rozsahu FM. Zkuste naladit nějakou známou stanici u které znáte vysílací frekvenci. Roztahováním či stlačováním závitů cívky L2 a dolaďováním kapacitního trimru FM (viz.obr.) na ladícím kondenzátoru umístěte stanici do odpovídající polohy přijímaného pásma. Tato část nastavení vyžaduje určitou trpělivost a je vhodné ji několikrát opakovat s využitím stanic na spodním a horním okraji pásma, přičemž platí, že stlačováním závitů cívky L2 se přijímací pásmo přesouvá k nižším kmitočtům a naopak.
4) Přepnětena rozsah AM a rovněž se snažte najít stanici se známým vysílacím kmitočtem. Trimrem AM na ladícím kondenzátoru stanici umístěte do odpovídající části přijímaného pásma. Pozor na odstranění smaltu zcívky AM.
5) Sestavte vše do krabičky a sešroubujte. Možná budete muset mírně opracovat průchodku konektoru pro sluchátka.

Měrná jednotka ks
Maloobchodní cena s DPH 170,00 Kč
Velkoobchodní cena 1 bez DPH 120,00 Kč
Platnost VC1 od 3 ks
Velkoobchodní cena 2 bez DPH *
Platnost VC2 od *
Dispozice 0 Na skladě 292 ks
Objednat